Szkolenia

Zapraszamy na webinarium:

Mała rasa w terapii i edukacji oczami hodowcy i terapeuty

Zapraszamy w imieniu Centrum Bajarnia i Amigo Canino na darmowe webinarium o psach małych rasach w terapii i edukacji.

Termin: 15 marca godz. 20, platforma ZOOM – wymagane zgłoszenie.

Dla kogo:

  • Dla osób przygotowujących się do pracy w terapii lub edukacji z psem
  • Dla osób, które stoją przed wyborem pierwszego lub kolejnego psa do pracy
  • Dla doświadczonych terapeutów, którzy chcieliby zapoznać się z nowymi pomysłami na zajęcia terapii i edukacji z psami

Panele:

  1. Mały pies w dogoterapii – jak radzą sobie mniejsze psy w dogoterapii. Wady i zalety małego współpracownika.
  2. Dobór psa do pracy dogoterapeutycznej – uwarunkowania genetyczne, pies rasowy czy mieszaniec. Wybór rasy. Predyspozycje szczeniaka. Nadzór behawiorysty.
  3. Kolejny pies w zespole

Bank pomysłów na zajęcia – najnowsze pomysły i nowe propozycje zabaw, organizacji zajęć oraz nowych narzędzi.

 

Prowadzący:

ANNA DANKOWSKA

Lektor języka angielskiego i niemieckiego w przedszkolach i żłobkach, hodowca psów rasowych (cavalier king charles spaniel, chin japoński, papillon), od 5 lat zajmuje się terapią i edukacją z udziałem psa. Ukończyła terapię pedagogiczną, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, obecnie studiuje Diagnozę i Terapię SI oraz psychologię. Ambasador projektów edukacyjnych w zakresie kształcenia językowego dzieci. Z pasją i przyjemnością realizuje pracę z dziećmi i psami, bardzo lubię nowe projekty wspierające rozwój emocjonalny i społeczny dzieci.

Regularnie podejmuje nowe wyzwania szkoleniowe i zdobywa nowe umiejętności – w zakresie psychologii i pedagogiki dziecka, treningu umiejętności społecznych. Wolny czas spędza z rodziną, dwójką dzieci, mężem, sześcioma psami, trenuję dogdance i wykonuje pomoce edukacyjne według własnych projektów.

 

MONIKA LITWINOW

Terapią z psami zajmuje się od 2012 roku, po ukończeniu studiów podyplomowych z kynoterapii na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Równolegle przygotowywała dysertację doktorską na temat edukacji innowacyjnej w przedszkolu (jednym z elementów takowej jest edukacja z psami), którą obroniła w 2019 roku uzyskując stopień doktora nauk pedagogicznych. Od 2012 roku prowadzi Centrum Terapii i Edukacji BAJARNIA, w której realizuje między innymi zajęcia edukacji i terapii z psami na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Od 2012 roku również współpracuje z Polskim Towarzystwem Kynoterapeutycznym, w którym piastowała stanowiska prezesa w latach 2014-2016. Realizując wolontariat w PTK przyczyniła się do utworzenia regularnego wydarzenia pod nazwą Kufer Skarbów Kynoterapeuty oraz sprowadziła do Polski program R.E.A.D. ze Stanów Zjednoczonych.

W między czasie odbyła rozliczne kursy, których wiedzę i praktykę wdraża w szkolenia realizowane w całej Polsce, m.in. Joga i mindfulness z psem, terapia behawioralna z psem, bajkoterapia z psem, trening umiejętności społecznych z psem oraz kreatywne aktywizacje ruchowe z psem, których misja polega na wszechstronnym pobudzaniu do ruchu wszystkich beneficjentów edukacji i terapii z psami.

 

Kontakt

Masz jakieś pytania?