Dogoterapia

Prowadzimy warsztaty dla przedszkoli, szkół i grup z udziałem naszych suczek. Obie suczki przeszły pozytywnie testy predyspozycji do zajęć dogoterapeutycznych. Współpracuję z Fundacją Psia Wachta w Poznaniu, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego w Bydgoszczy. Obecnie kształcę się na kursie COAPE, ukończyłam dwa kursy dogo-/kynoterapeutyczne, jestem pedagogiem, ukończyłam dydaktykę języka niemieckiego, studia z integracji sensorycznej, obecnie studiuję terapie pedagogiczną i uczestniczę w kursie dotyczącym diagnozy i terapii autyzmu.Od kilku lat prowadzę też wspólnie z mężem firmę eventową dla dzieci – jesteśmy organizatorami półkolonii, obozów i imprez z udziałem dzieci. Pracujemy w formule spotkania z psem, edukacji z psem i terapii z psem. Program zajęć pojedynczych lub cyklicznych ustalamy w oparciu o zidentyfikowane potrzeby uczestnika lub grupy. Wykorzystujemy inspirujące metody dydaktyczne i terapeutyczne.

Narzędzia i materiały

Korzystamy z różnorodnych materiałów edukacyjnych dopasowanych do przedmiotu lub cyklu zajęć, większość materiałów nawiązuje do psów, stosujemy profesjonalne plansze i gry edukacyjne dostosowane do zajęć z udziałem psów, zabawki nawiązujące do wspierania integracji sensorycznej, wspierające rozwój emocjonalny dziecka.

Dzieci otrzymują naklejki ze zdjęciami naszych suczek, certyfikaty przyjaciela psa, kodeksy przyjaciela psa oraz folder na temat bezpieczeństwa, kolorowanki, łamigłówki, wierszyki lub inne materiały – rodzaj materiałów zależy od tematyki zajęć.

Standard prowadzenia zajęć

Nasze suczki są odrobaczane co 3 miesiące i regularnie kąpane. Wciąż poszukujemy dla nich nowych motywujących zabaw i aktywności.Dla zajęć terapeutycznych preferowane z punktów widzenia celu zajęć i komfortu psów są spotkania indywidualne lub w małych grupach.

 

Do moich największych pasji należą dzieci i psy, które to pasje staram się umiejętnie łączyć w pracy dogoterapeuty. Wciąż poszukuję inspiracji, ustawicznie się dokształcam i starannie dbam o swoje psy i o to by było jak najlepiej przygotowane do zajęć, a przy tym zrelaksowane i szczęśliwe. Nasze psy podlegają regularnym szkoleniom, są pod stałą opiekę weterynaryjną, odrobaczane co 3 miesiące.

Zajęcia prowadzę w zakresie różnorodnej tematyki – przy zastosowaniu licznych materiałów oraz plansz i gier edukacyjnych, w zakresie zajęć z języka niemieckiego, oswajania z psem i zasad bezpieczeństwa w obcowaniu w czworonogami. Oferujemy warsztaty dla grup dzieci starszych i młodszych z wykorzystaniem towarzystwa psa jako metody wspomagającej naukę w oparciu o założenia kynopedagogiki.

Galeria

 

Kontakt

Masz jakieś pytania?